رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: ۱۳۹۹-۰۵-۱۶

بازگشایی راههای عشایری تخریب و مسدود شده در سیلاب های اخیر

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر آذربایجان شرقی، بارش باران و جریان سیلاب اخیر راههای ییلاقی در ارتفاعات انداب، بهل و افیل را تخریب و موجب مسدود و قطع شدن کامل راههای عشایر گردیده بود که با پیگیری اداره امور عشایر اهر و همکاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان در اسرع وقت بازگشایی گردید.

بازدید سرپرست امور تعاونی ها از نحوه توزیع نفت در مناطق عشایری

روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان:

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان، دکتر ولیزاده سرپرست امور تعاونی ها و نظام بهره برداری با حضور در ییلاقات استان و دیدار با عشایر منطقه، از نزدیک پیگیر مشکلات و نحوه توزیع نفت به عشایر شد.

اجرای طرح گلخانه‌ای هیدروپونیک در منطقه عشایری قره قیه پایاب سد ارسباران

روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان:

نرخ بالای رشد جمعیت از یک سو و کاهش وسعت اراضی حاصلخیز به دلیل توسعه روز افزون شهرها و مناطق صنعتی از سوی دیگر، ضرورت استفاده بهینه از امکانات موجود را بیش از پیش ضروری می‌نماید. از اینرو اجرای طرح‌هایی از قبیل طرح هیدروپونیک می‌تواند افزایش عملکرد در واحد سطح کمتر را شامل شود و گامی بزرگ به سوی خود اتکایی کشور در تولید محصولات کشاورزی به وجو آورد. کشت هیدروپونیک یا آب کشت یکی از روش‌های خلاقانه تولید محصولات کشاورزی بدون خاک و سم و با کمترین نیاز به آب (با استفاده از محلول مغذی) است.

دیدار مدیرکل امور عشایر استان با فرماندار شهرستان هریس

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر آذربایجان شرقی، دکتر آل هاشم مدیرکل امور عشایر استان به همراه مهندس حضوری رئیس اداره امور عشایر شهرستان اهر با دکتر خاکپور فرماندار شهرستان هریس دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار مشکل عدم تخصیص سهمیه آرد و نفت عشایر اردبیل که به استان آذربایجان شرقی کوچ می کنند مورد بحث و بررسی قرا گرفت و مقرر گردید با معرفی عامل توزیع نفت در شهرستان هریس، مشکل سوخت حل گردد.

آل هاشم با مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هریس نیز دیداری داشت که در طی این دیدار از مهندس کلاهدوز رابط امور عشایر در شهرستان هریس با اهدای لوح سپاس تقدیر کرد.

دیدار مدیرکل امور عشایر استان با فرماندار شهرستان چاراویماق

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر آذربایجان شرقی،دکتر آل هاشم مدیرکل امور عشایر استان به همراه مهندس مرتضائی معاونت عمران و امور زیربنایی اداره کل و مهندس علی آبادی رئیس اداره امور عشایر شهرستان میانه با مهندس یعقوبی فرماندار شهرستان چاراویماق دیدار و گفتگو کرد.

Subscribe to اخبار اداره کل