رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: ۱۴۰۱-۰۲-۲۴

وزیر جهاد کشاورزی در حکمی "شاهپور علائی مقدم" را به سمت رئیس سازمان امور عشایر ایران منصوب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، دکتر کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در حکمی دکتر "شاهپور علائی‌ مقدم" را به سمت "رئیس سازمان امور عشایر ایران" منصوب کرد. در این حکم آمده است: نظر به سوابق و تجارب ارزشمند جناب‌عالی و به استناد ماده ۶ اساسنامه سازمان به موجب این حکم به سمت "رئیس سازمان امور عشایر ایران" منصوب می‌شوید.

پیام تبریک رئیس فراکسیون عشایری مجلس به دکتر علائی‌مقدم

علی کریمی فیروزجانی عضو هیات‌ رئیسه و رئیس فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی، انتصاب "شاهپور علائی‌مقدم" به سمت سرپرست سازمان امور عشایر ایران را تبریک گفت.   کریمی فیروزجانی که نمایندگی مردم بابل در مجلس را برعهده دارد، در پیامی به دکتر علائی مقدم، انتصاب وی به سمت سرپرست سازمان امور عشایر ایران را تبریک گفت و برای وی در خدمت به جامعه عشایری کشور موفقیت و توفیق روزافزون آرزو کرد. کریمی فیروزجانی در آغاز کار مجلس یازدهم و تشکیل فراکسیون عشایری، در حکمی "شاهپور علائی مقدم" را به عنوان دبیر اجرایی فراکسیون عشایری مجلس منصوب کرده بود.

انتصاب سرپرست سازمان امور عشایر ایران

وزیر جهاد کشاورزی در حکمی "دکتر "شاهپور علائی مقدم" را به سمت سرپرست سازمان امور عشایر ایران منصوب کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، دکتر خاوازی وزیر جهادکشاورزی در ابلاغی دکتر شاهپور علائی مقدم را به سمت سرپرست سازمان امور عشایر ایران منصوب کرد. مراسم معارفه سرپرست سازمان امور عشایر روز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه با حضور مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مدیرکل دفتر وزارتی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی و مدیران سازمان امور عشایر در محل سالن جلسات این سازمان برگزار شد.

کرونا عشایر را تیتر اول روزنامه های سراسری کرد

جامعه عشایری به ندرت موضوع و تیتر اول رسانه های مکتوب بویژه روزنامه­ های سراسری قرار می گیرند و حداقل در ربع قرن گذشته عشایر تیتر اول روزنامه­ ها نبوده ­اند اما طی سه ماه اخیر و تاثیر کرونا بر زندگی و اقتصاد عشایر و کشور، موضوع عشایر دو بار تیتر اول روزنامه­ های سراسری کشور شده است.

عشایر کشور پس از ۱۲ سال سرشماری شدند . ثبت پایه جمعیت عشایر کوچنده کشور رونمایی شد

بر اساس نتایج پایه سرشماری ثبتی مبنای عشایر کوچنده کشور، جمعیت عشایری کشور یک میلون و ۱۰۸ هزار و ۶۴۰ هزار نفر در قالب ۲۴۶ هزار و ۴۵ خانوار است که ۱.۴ درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند و ۲۹ درصد دام سبک کشور را در اختیار دارند. تعداد ۵۹۰ هزار و ۷۵۹ نفر از این جمعیت را مردان و ۵۱۷ هزار و ۸۸۱ نفر را زنان عشایری تشکیل می دهند.

دکتر مشایخی: یکی از محورهای اصلی خودکفائی در کشور استقلال و امنیت غذایی است

دکتر مشایخی: یکی از محورهای اصلی خودکفائی در کشور استقلال و امنیت غذایی است

      روابط عمومی اداره کل امور عشایر آذربایجان شرقی، به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان جمعی از معتمدین و ریش سفیدان عشایر شهرستان میانه با دکتر مشایخی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه دیدار و گفتگو کردند. دکتر مشایخی در این دیدار از حضور و قدرشناسی جامعه عشایر با اشاره به جایگاه عشایر و روستائیان در سنگر تولید از جمله تولید مواد غذایی گفت: یکی از محورهای اصلی خودکفائی در کشور استقلال و امنیت غذایی است و روستائیان و عشایر سنگربانان اصلی این استقلال غذایی هستند.

Subscribe to اخبار سازمان