رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: ۱۴۰۰-۰۲-۱۹

بازدید دکتر آل هاشم از پروژه های در حال اجرا در مناطق عشایری شهرستان چاراویماق

بازدید دکتر آل هاشم مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی و مهندس مرتضایی معاونت توسعه و امور زیربنایی اداره کل امور عشایر به همراه مهندس حلاجی مشاور طرح از پروژه های در حال اجرا در مناطق عشایری شهرستان های چاراویماق و میانه

احداث شیر برداشت در مناطق ییلاقی شهرستان چاراویماق

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر آذربایجان شرقی، به منظور تامین آب شرب دام عشایر ونیز آب شرب بهداشتی برای خانوارهای  عشایری یک باب آبشخور به همراه شیر برداشت در منطقه ییلاقی حسین گوزه سی شهرستان چاراویماق احداث گردید.

دیدار معاون سازمان امور عشایر با نماینده مردم شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایرآذربایجان شرقی، شاهپور علائی مقدم به منظور بررسی وضعیت عشایر آذربایجان شرقی، با حضور در میانه با نماینده مردم این شهرستان در مجلس دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات عشایر شهرستان گفتگو و تبادل نظر کردند.

معاون توسعه و امور زیربنائی سازمان امور عشایر ایران در این دیدار با اشاره به ظرفیتها و توانمندی های جامعه عشایری، اظهار داشت: آماده ارائه هرگونه خدمات در حوزه تامین آب شرب بهداشتی و پایدار برای عشایر هستیم و در این خصوص اقداماتی خوبی در مناطق عشایری در دست اجرا است.

زمینهای مناسب کشاورزی در حاشیه های سد آیدوغموش امکان مناسبی برای اسکان دائم عشایر متقاضی در منطقه است

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر آذربایجان شرقی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه وجود سد آیدوغموش بر روی رودخانه پرآب و امکان تامین آب از آن و زمینهای مستعد برای کشاورزی در مناطق عشایرنشین منطقه را بستری مناسب برای اسکان دائم عشایر شهرستان میانه با توجه به ازدیاد جمعیت و تمایل به اسکان دائم آنها عنوان نمود. 

احداث استخر پلیمری در منطقه عشایری قواق عمولر شهرستان میانه

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر آذربایجان شرقی، پیرو مصوبه کمیته برنامه ریزی و نیز مصوبه شورای عشایری شهرستان در سال ۹۸ و از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده مختص روستاهای فاقد دهیاری و مناطق عشایری، پروژه احداث استخر پلیمری در قشلاق قواق عمولر با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد انجام و آماده آبگیری میباشد.

ضدعفونی کردن مناطق عشایری شهرستان میانه

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر آذربایجان شرقی،در راستای مقابله با انتشار ویروس کرونا در مناطق عشایری شهرستانهای میانه و چاراویماق و با همت گروههای جهادی، اهالی و مشارکت و همکاری ادارات مرتبط اقدامات پیشگیرانه لازم از جمله:

-ضد عفونی معابر در مناطق عشایری پر جمعیت طوق، اورتا سو، آچاچی، دادلو

Subscribe to اخبار میانه