رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: ۱۳۹۹-۰۱-۱۸

گندزدایی و اقدامات بشردوستانه عشایر شهرستان کلیبر در مقابله با ویروس کرونا

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر آذربایجان شرقی،عشایر بخش آبش احمد شهرستان کلیبر با همکاری اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران در اکثر مناطق عشایری اقداماتی از قبیل لایروبی جدول، پاکسازی زباله و پسماندها از منظر طبیعت، گندزدایی معابر، اماکن عمومی ( مساجد، مدارس، گلزار شهدا، نانوایی و مغازه ها) همزمان با سراسر کشور جهت پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا انجام داده اند و بصورت دوره ای به منظور گند زدایی اقدامات لازم صورت می‌پذیرد.

آگاه سازی عشایر جهت مقابله با کرونا

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر آذربایجان شرقی، جهت آگاهسازی عشایر غیور و رعایت نکات بهداشتی و سلامتی طبق سفارش ستاد مبارزه با کرونا،کارکنان اداره امور عشایر شهرستان کلیبر در مناطق عشایری این شهرستان حضور داشته و نکاتی را در خصوص عدم تجمع مخصوصا در روز طبیعت به عشایر این منطقه انتقال دادند.

درختکاری در فضای سبز کانون جمعیتی سلین واقع در بخش آبش احمد شهرستان کلیبر

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان،به مناسبت هفته درختکاری و همچنین عطف به تفاهمنامه فی ما بین سازمان امور عشایر و سازمان جنگلها و مراتع در راستای ایجاد کمر بند سبز در مناطق عشایری تعداد ۱۰۰۰ اصله نهال در کانون جمعیتی عشایری سلین غرس گردید. قابل اشاره است در مرحله دوم پیرو هماهنگی های صورت گرفته بین ادارات شهرستانی و ادارات کل امور عشایر، منابع طبیعی و آبخیز داری، تعدادی نهال جهت کاشت در بین عشایر توزیع خواهد شد.

عزاداری عشایر ایل قره داغ شهرستان کلیبر در اربعین سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر آذربایجان شرقی، به مناسبت چهلمین روز در گذشت سردار رشید اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مراسمی در مسجد حضرت ابولفضل (ع) کانون جمعیتی عشایری سلئین واقع در زیست بوم قره قیه شهرستان کلیبر برگزار شد.

کلنگ‌زنی پروژه آبرسانی به ۱۵ قشلاق زیست بوم قره قیه

کلنگ‌زنی طرح پروژه آبرسانی به ۱۵ قشلاق زیست بوم قره‌قیه با حضور مسولین شهرستانی و استانی صورت پذیرفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان آذربایجان شرقی، پروژه آبرسانی به قشلاقات عشایری شامل ۴۳ کیلومتر خط انتقال و ۴ باب مخرن می‌باشد که تا پایان خرداد ماه سال ۱۳۹۹ به بهره برداری خواهد رسید و در نتیجه آن بیش از ۳۰۰ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۱۵۰۰ نفر از ۱۵ قشلاق از نعمت آب شرب بهداشتی بهره‌مند خواهند شد.

تأمین آب شرب قشلاق قانلو لاچین شهرستان کلیبر

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر آذربایجان شرقی، عشایر زحمتکش قشلاق قانلو لاچین سالیان متمادی از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار نبودند که اداره امور عشایر هر ساله آب شرب سالم این قشلاق را با تانکر آبرسانی بصورت سیار تأمین می‌نمود و با توجه به اینکه قشلاق قانلو لاچین فاقد کد آبادی می‌باشد از اینرو تأمین آب شرب آن همواره مشکلاتی داشت که در این زمینه اداره امور عشایر کلیبر پس از رایزنی و هماهنگی با مسئولین شهرستان و اداره آبفای کلیبر و همکاری عشایر غیور این قشلاق اقدامات و موافقت‌های لازم را جهت تأمین آب شرب أخذ نمود و سپس با موافقت و مساعدت‌های اداره کل امور عشایر استان، لوله پلی اتیل

Subscribe to اخبار کلیبر