رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: ۱۳۹۹-۰۷-۰۱

رئیس سازمان امور عشایر ایران: اعلام کرد: ۷۰ هزار نفر از عشایر تا ۵ سال آینده از انرژی های نو بهره مند می شوند

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: استفاده از انرژی های پاک در مناطق عشایری کشور آغاز شده و با هماهنگی هایی که با دستگاه های صورت گرفته تا پنج سال آینده ۶۰ تا ۷۰ هزار نفر در مناطق عشایری از انرژی های پاک(خورشیدی و بادی) بهره مند می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، کرمعلی قندالی سه شنبه ۲۳ آبان در حاشیه گردهمایی سراسری روسای عمران و امور زیربنایی ادارت کل امور عشایر کشور اظهار داشت: از برنامه های مهم سازمان امور عشایر ترویج استفاده از انرژی های نو و پاک در زمینه روشنایی و پخت و پز در مناطق عشایری است.

وی بیان کرد: ۱۴۰۰ پروژه عمرانی از محل اعتبارات استانی و ملی در سطح مناطق عشایری کشور در حال اجراست.
قندالی افزود: این طرح ها در دو بخش ساماندهی به کوچ و اسکان در زمینه زیرساختی، تامین آب کشاورزی، دام و عشایر، راه سازی و ابنیه فنی راه های مناطق عشایری، تامین سوخت های فسیلی، انرژی های بادی و خورشیدی و آموزش و ترویج است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران اضافه کرد: در مجموع ۲۱۰ میلیارد تومان برای طرح های یاد شده هزینه می شود تا بتوان خدمات شایسته ای به مناطق عشایری ارائه کرد.

وی با بیان اینکه تراکم جمعیت روستایی و عشایری سیستان و بلوچستان نسبت به جمعیت شهری بیشتر است، خاطرنشان کرد: برگزاری همایش ها و حضور در این مناطق باید بیشتر شود تا نگاه ها به این منطقه معطوف گردد.

قندالی گفت: در سال جاری منابع خوبی برای عشایر از سوی دولت در نظر گرفته شده است که از جمله آنها می توان به اختصاص ۳۵۰ میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در پایان برگزاری جلسه تخصصی و دوره آموزشی "مدیریت پیمان و نظارت کارگاهی" با حضور روسای ادارات عمران و امور زیربنایی ادارات کل امور عشایر سراسر کشور را در اجرا و نظارت پروژه ها را مفید ارزیابی کرد و افزود: یکی از اهداف این گردهمایی ها هم افزایی برای تخصیص منابع برای توسعه مناطق عشایری است