رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: ۱۴۰۰-۰۹-۰۳

تجلیل از خانواده شهدا به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس

روابط عمومی اداره کل امور عشایر آذربایجان شرقی
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان آل هاشم در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با اشاره به اربعین حسینی (ع) گفت: اهداف اساسی نهضت امام حسین (علیه السلام) بصیرت و قیام حق علیه باطل و امر به معروف و نهی از منکر بود که شهدای عزیز ۸ سال دفاع مقدس طبق نهضت حضرتشان حرکت نمودند. وی ضمن اشاره به شعار هفته دفاع مقدس (ما مقتدریم) گفت: ما به عنوان ره روان شهدا باید این شعار را سرلوحه اعمال و کارهای خود قرار داده وبا تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدائی ها در انجام امور و خدمت به مردم با داشتن اخلاص عمل  و حرکت در مسیر شهدا که همان  مسیر اقتدار  است جامه عمل بپوشانیم.

حاج کاظم آفاقی فرمانده، جانباز و از راویان دوران دفاع مقدس  در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس که در جمع خادمین عشایر و خانواده معظم شهدا برگزار شد گفت: دفاع مقدس با مکتب امام حسین (علیه السلام) شباهت های بسیاری دارد  و ۸ سال دوران دفاع مقدس نشات گرفته از مکتب امام حسین علیه السلام است. وی ضمن اشاره به ایثارگری ها و فداکاری های جوانان در دوران دفاع مقدس افزود: شعارهای هر دو نهضت یاری و نصرت دین الهی و همراهی ولی زمان، ایثار و بصیرت رزمندگان اسلام بود و این جان نثاران جان بر کف اعم از زن و مرد و پیر و جوان به فرموده "هل من ناصر ینصرنی حضرت امام خمینی (ره)" لبیک گفتند و در مسیر ولایت مداری از حریم اسلام دفاع نمودند و همواره به ولایت مداری و پیرو خط رهبری بودن سفارش نمودند.
ایشان در خاتمه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا ، یا د و خاطره  شهید نوجوان علی لندی که به خاطر نجات همسایه، خود را به آتش زده بود را نیز گرمیداشت .
در پایان این مراسم که همزمان با پنجمین روز از هفته دفاع مقدس در سالن جلسه شهید بذلی اداره کل امور عشایر استان برگزار شد، از ۸ نفر از خانواده شهدای امور عشایر و همسر و فرزندان شهید بذلی "کارمند شهید اداره کل" با اهدای لوح، تجلیل به عمل آمد.