رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: ۱۴۰۰-۰۳-۳۰

بيانيه اداره کل امور عشایر آذربایجان شرقی به مناسبت سالروز ارتحال معمار کبير انقلاب اسلامی و قیام ۱۵ خرداد

فرزندان قيام ۱۵ خرداد با حضور پرشور درصحنه انتخابات با آرمانهای امام راحل تجديد بيعت خواهند نمود امام راحل حقيقتاًً شاگرد مکتب سياسی و فقهی پيشوای مذهب جعفری بود

اداره کل امورعشایراستان آذربايجان شرقی به مناسبت سالگرد ارتحال معمار کبير انقلاب و قیام۱۵ خرداد بيانيه ای صادر نموده و ضمن تسليت ايام شهادت امام جعفر صادق(ع) تاکيد نمود: امام راحل حقيقتاً شاگرد مکتب سياسی و فقهی پيشوای مذهب جعفری بود .

👈به گزارش روابط عمومی اداره کل اموراستان، متن کامل اين بيانيه به شرح زير می باشد:

وَالَّذِينَ اجتَنَبُوا الطاغُوتَ أَنْ يعْبُدُوهَا وَأَنَابُوا إِلَي اللَّهِ لَهُمُ الْبُشْرَي فَبَشِّرْ عِبَادِ» (الزمر/ ۱۷)؛ « بشارت از آن کسانی است که از عبادت طاغوت اجتناب کردند و به سوی خداوند بازگشتند »

چهاردهم و پانزدهم خرداد در تاريخ انقلاب اسلامی با نام امام خمينی (ره) بنيانگذار جمهوری اسلامی گره خورده است، روزهايی که دو سر طيف طلوع خورشيد انقلاب اسلامی و غروب خورشيد وجود جسمانی معمار کبير انقلاب و نظام اسلامی بهم پيوند ميخورد. مردی از تبار رسول الله و از تربيت يافتگان ممتاز و شايستۀ مکتب قرآن و عترت که سالروز عروج آسمانی اش امسال با شهادت امام صادق(ع) پيشوای ششم شيعيان همزمان شده است؛ پيشوايی که به ترسيم چهره روشن دين اسلام پرداخته و با تاسيس‌ مکتب‌ فکری و نوسازی و احياگری تعليمات‌ از يک‌ سو به‌ نجات‌ افکار ‌مسلمانان‌ از الحاد و بی دينی و کفر پرداخت و از سوی ديگر مانع‌ انحراف‌ اصول‌ و معارف‌ اسلامی از مسير راستينش‌ ‌شد و از توجيهات‌ غلط و وارونه‌ دستورات‌ دين‌ به‌ وسيله‌ خلفای وقت اموی و عباسی ممانعت نمود. امام راحل حقيقتاً شاگرد مکتب سياسی و فقهی اين پيشوای جعفری بود و با نهضت خود عليه دستگاه ظلم و نظام طاغوتی، سلوک خود در راه اهل‌بيت (عليهم السلام) را آشکار نمود. قيام خونين يوم‌الله پانزدهم خرداد به عنوان سرآغاز پيروزی انقلاب اسلامی باعث تسريع در روند شکل‌گيری مبارزات سياسی و اجتماعی مردم و سرانجام پيروزی آن شد. اين قيام بخش مهمی از مبارزات نهضت بزرگ ايشان ، عليه استبداد و استعمار و ظلم نظام سلطه بود که در بهمن ۱۳۵۷ با نثار جان تعداد کثيری از مردم شهيدپرور ايران اسلامی به ثمر نشست و ميوه جمهوری اسلامی ايران را به بار آورد و صفحه ای از تاريخ مقاومت ملت ايران را تقرير نمود که نقطه عطفی در تاريخ مبارزات يک ملت عليه استعمار و استبداد است. چهاردهم خرداد سالگرد عروج ملکوتی اين بزرگمرد فرزانه روزی است که يادآور سوگ امت اسلامی در فراق عبد صالح خدا و مجاهد نستوهی است که با عزم و ارادۀ خود جهان را مبهوت خويش ساخت. وديعه ای الهی که پرورش يافته مکتب قرآن و اهل بيت عصمت و طهارت «عليهم السلام» بود و توانست تجسم عينی مفاهيم آيات قرآن کريم باشد و با انقلاب الهی ، معنوی و اخلاقی اش افکار مستکبران عالم را پريشان نموده و تمامی معادلات سياسی جهان را بر هم بريزد. اداره کل امور عشایرآذربايجان شرقی، ادارات تابعه، اتحادیه تعاونی های عشایری وشرکت های تابعه، بسیج عشایری، سران، ریش سفیدان، معتمدین و جوانان عشایراستان ضمن تسليت ايام شهادت رئيس مذهب جعفری و ۱۴ خرداد سالروز ارتحال ملکوتی بنيانگذار جمهوری اسلامي ايران، تاکيد می کند امروز همچنان پس از گذشت ۴۳ سال، مکتب وی و اصول انقلابی اش محور حرکت و پويايی نظام مقدس جمهوری اسلامی است و فرزندان قيام ۱۵ خرداد در بيعت و عهدی که با آن پير فرزانه بسته‌اند مصمم بوده و با سلوک در راه ولايت و اطاعت از ولی فقيه، پاسدار ارزش‌ها و رهرو راه خمينی کبير هستند و با حضور پر شور خود در صحنه انتخابات پيش رو همچون گذشته با آرمان های بنيان گذار انقلاب اسلامی تجديد بيعت کرده و اين مسير سعادت را تا ظهور منجی عالم بشريت با حفظ نظام جمهوری اسلامی ايران دنبال خواهند نمود.