رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: ۱۴۰۰-۰۱-۱۹

دیدار مدیرکل امور عشایر استان با فرماندار شهرستان کلیبر

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر آذربایجان شرقی، دکتر آل هاشم مدیرکل امور عشایر استان با عدالت حاجی پور فرماندار شهرستان کلیبر دیدار و گفت و گو کرد.

آل هاشم ضمن تبریک و آرزوی توفیق برای سمت جدید فرماندار شهرستان کلیبر با اشاره به اینکه ۲ درصد جمعیت عشایر بوده و ۲۰ درصد گوشت را تولید میکنند گفت:  ۶۰ درصد عشایر استان در منطقه ارسباران قرار گرفته اند و این شهرستان قطب عشایر می باشد.

مدیرکل امور عشایر استان توضیحی در مورد خدمات اداره کل ارائه نمود وخاطر نشان کرد، قبل از عزیمت عشایر به مناطق ییلاقی راههای عشایری بازسازی و ترمیم میگردد تا عشایر در زمان کوچ به مشکل برخورد نکنند.

وی به امکانات موجود در کانون جمعیتی عشایری سلین نیز اشاره کرد و گفت این شهرک به صورت کاملا مهندسی ساخته شده و تمامی امکانات برای سکونت مهیا می باشد و خواستار بلاتکلیفی و رفع مشکلات موجود برای این منطقه شد.

آل هاشم با تاکید بر اینکه انقلاب خدمت رسانی در حوزه آبرسانی انجام گرفته است گفت: در این طرح ۱۶ قشلاق عشایری به متراژ ۴۵ کیلومتر لوله گذاری گردیده است که پس از اتمام پروژه ۲۴۷ خانوار عشایری از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

عدالت حاجی پور فرماندار شهرستان کلیبر از خدمات ارزنده اداره کل امور عشایر تقدیر کرد و عشایر را مردمانی مولد خواند که از امکانات کم تولید بسیار دارند و خاطرنشان کرد که فرمانداری با همیاری نماینده مجلس آماده هر گونه خدمت در حوزه عشایری می باشد.

دکتر آل هاشم در حاشیه این دیدار ضمن بازدید از مناطق عشایری و نظارت به اجرای پروژه در این مناطق ، از یکی از سران عشایر عیادت و با یکی از تولیدکنندگان و بافندگان ورنی در مناطق عشایری دیدار و با اهدای لوح سپاس از اقدامات آنها تقدیر کرد.

رده ادارات تابعه