رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: ۱۳۹۹-۱۱-۰۱

جلسه شورای عشایری شهرستان کلیبر

روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان:

با آغاز کوچ بهاره عشایر به میان بند و مناطق ییلاقی شهرستان های کلیبر، هوراند، اهر، هریس، سراب و تبریز اقدامات و ارائه خدمات در حوزه عشایر از جمله اطلاع رسانی در خصوص کوچ ایمن، آبرسانی، توزیع آرد و نفت در مناطق عشایری شهرستان توسط مجموعه امور عشایر، مورد تاکید قرار گرفت.

     مهندس خدابخش فرماندار شهرستان کلیبر در جلسه شورای عشایری ضمن تاکید بر ارائه خدمات به عشایر منطقه، از افتتاح  پروژه آبرسانی با حمایت اداره کل امور عشایر استان در روزهای آتی و همچنین از آغاز عملیات آسفالت در مناطق عشایری قره قیه به آخماد و گازلو در سالجاری خبر داد. خدابخش در راستای زمان شروع و نحوه کوچ بهاره عشایر به میانبند و ییلاقات خواستار هماهنگی و خدمات رسانی هرچه بهتر به عشایر زحمتکش از سوی مسئولین ادارات عضو شورای عشایر و ستاد کوچ بهاره عشایر شهرستان شد.

 مهندس مرتضایی معاون توسعه امور زیربنائی نیز ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و عنایت ویژه فرماندار نسبت به عشایر تولید کننده و پیگیری مشکلات و نیازمندیهای این قشر تولید کننده و کم توقع، خواستار مساعدت در زمینه بازسازی و مرمت راههای ییلاقی و قشلاقی شهرستان از منابع اعتبارات ارزش افزوده شد. سرهنگ  حسین پور فرمانده  ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کلیبر نیز در این جلسه ضمن بیان گوشه ای از توانمندی‌ها و محرومیت‌های جامعه عشایری از اقدامات انجام شده توسط حوزه مقاومت پایگاه بسیج عشایری حضرت عباس (ع) شهرک سلین در مناطق عشایری شهرستان، در راستای مقابله با ویروس منحوس کرونا از قبیل توزیع ماسک و محلول جهت ضد عفونی اماکن و معابر عمومی آلوده خبر داد و خواستار برگزاری جلسه بین مجموعه عشایر با ناحیه مقاومت بسیج درخصوص اتخاذ رویکرد حمایتی در مواجه با این جامعه زحمتکش شد.

رده ادارات تابعه