رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: ۱۳۹۹-۰۱-۱۸

برگزاری جشن چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی درقشلاق علی سید شهرستان هوراند

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر آذربایجان شرقی، در راستای فراهم سازی زمینه مشارکت و حضور گسترده و پرشور عشایر در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، جشن انقلاب به همت عشایر منطقه و اداره امور عشایر شهرستان اهر با حضور گسترده عشایر و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در قشلاق علی سید شهرستان هوراند برگزار شد. این جشن با استقبال و مشارکت پر شور عشایر شهرستان روبرو و با اجرای برنامه های مفرح ورزشی و فرهنگی از جمله قیش قاچیتدی، کشتی محلی، طناب کشی بانوان عشایری و... همراه بود، همچنین در حاشیه این مراسم مسئولان از نمایشگاه نمادین زندگی عشایری که همواره در مناطق ییلاقی و قشلاقی توسط عشایر جریان دارد از جمله پخت نان و آش محلی، دوک جهره، داراخ پشم و... بازدید نمودند. در ادامه مراسم شاعر قهرمانی فرد با سروده ی زیبای خود در مورد سردار سلیمانی، شور و حال خاصی به مراسم داد.

ادامه مراسم در محل منزل یکی از اهالی قشلاق جریان یافت و فرماندار شهرستان هوراند ضمن تقدیر و تشکر از اداره امور عشایر اهر و اهالی منطقه به میمنت برگزاری جشن دهه انقلاب در این قشلاق قول مساعد دادند که با همکاری اداره برق و اهالی قشلاق در آینده‌ی نزدیک این قشلاق نیز صاحب برق شود. در پایان مراسم مسابقه فرهنگی تاپماجالار بین عشایر برگزار و از دست اندرکاران مراسم به خصوص قرداشعلی ابراهیمان و شاعر قهرمانی فرد با اهدای لوح تندیس اداره تقدیر بعمل آمد.

جشن انقلاب با شور حال ویژه در این قشلاق برگزار شد و حضور مسئولان در این قشلاق و جشن انقلاب دلگرمی خاصی به اهالی این روستا داده بود.

رده ادارات تابعه