رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: ۱۳۹۹-۰۶-۲۶

اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای آبرسانی مناطق عشایری آذربایجان‌شرقی

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر آذربایجان شرقی،مدیرکل امور عشایر آذربایجان‌شرقی از اختصاص اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی برای آبرسانی به مناطق عشایری این استان خبر داد.

دکتر سید محمدحسن آل هاشم در حاشیه بازدید از مناطق عشایری شهرستان خداآفرین با فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.مدیرکل امور عشایر استان در این دیدار گفت: این اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی برای حوزه آبرسانی عشایر استان در سال جاری تخصیص داده شده است که با هزینه کرد آن مشکل تامین آب شرب مناطق عشایری استان از جمله در شهرستان های خداآفرین، کلیبر، اهر، میانه، مراغه و چاراویماق حل می شود.

وی تامین و توزیع  نهاده های دامی از جمله کنسانتره به عنوان غذای کامل دامی، اجرای طرح دوقلوزایی با هدف مدیریت امور پرواربندی، دامپزشکی و تغذیه دام ها، تثبیت و بازسازی و بهسازی راه ها با استفاده از نانوتکنولوژی با عمر مفید ۱۰ساله، تخصیص تسهیلات ارزان قیمت به جمعیت  عشایری، اجرای طرح پلاک کوبی دام ها و بیمه عشایر، توزیع قند و شکر و ارائه خدمات در حوزه گردشگری را از اقدامات امور عشایر آذربایجان شرقی طی سال جاری بیان کرد.

آل هاشم عشایر را مصداق عینی تولید ملی، همت مضاعف و اشتغال توصیف و اضافه کرد: در حال حاضر ۳۵ درصد صنایع دستی کشور توسط  عشایر تولید می شود.

وی ادامه داد: محصول صنعت دستی ورنی یکی از تولیدات باارزش عشایر است که در مناطق عشایری آذربایجان شرقی تولید می شود که تلاش می کنیم جشنواره ورنی در این مناطق برگزار شود.

رده ادارات تابعه