رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: ۱۳۹۹-۰۳-۰۳

دیدار و نشست صمیمی با عشایر

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان، دیدار و نشست صمیمی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه محبوب تبریز ،استاندار آذربایجان شرقی ، رئیس سازمان امور عشایر ایران و مسئولین ارشد استان با ریش سفیدان، معنمدین و جوانان عشایر در  ییلاقات تبریز برگزار شد.

حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم در این دیدار  تصریح کرد : بسیاری از لوازم و مولفه های اقتصاد مقاومتی از قبیل همت ، تلاش و اشتغال  را به عینه می توان در زندگی روز مره عشایر مشاهده کرد.

وی افزود : آن ها سال هاست که اصلاح الگوی مصرف را در زندگی خود اجرا کرده و در مقام عمل گام های اساسی برای رونق تولید برداشته اند.

امام جمعه تبریز گفت : بسیاری از آموزه های زندگی عشایر به ویژه در بعد کار و تلاش ، خودکفایی و نیز صرفه جویی آنان می تواند الگوی برای زندگی عمومی باشد.

استاندار آذربایجان شرقی نیزگفت: تمامی مسئولان باید نسبت به رفع مشکلات عشایر و کوچ‌نشینان، اهتمام جدی داشته باشند تا از مهاجرت عشایر به شهر و تبدیل انسان‌هایی فعال به مصرف‌گرا جلوگیری کنیم.

دکتر محمدرضا پورمحمدی  عشایر و کوچ نشینان را از اقشار تاثیرگذار جامعه دانست و افزود: عشایر غیرتمند، نقش بسیار موثری در تولید محصولات دامی و تلاش برای خودکفایی کشور در این حوزه دارند و بیشترین میزان گوشت کشور توسط عشایر تولید می‌شود.
 
وی اظهار داشت: در هیچ کجای دنیا، سبک زندگی عشایر از حالت سنتی به حالت مدرن تبدیل نشده و ما نیز به عنوان نماینده دولت در استان و خادم مردم، هیچ برنامه ای برای تغییر سبک زندگی عشایر نداریم و برای تمامی مشکلات آنان چاره جویی می کنیم.

مدیرکل امور عشایر استان عشایر را مصداق عینی اقتصاد مقاومتی، تولید ملی ، رونق تولید، اصلاح الگوی مصرف دانست و گفت: عشایر در تولید مواد پروتئینی و صنایع دستی نقش مهمی دارند و همیشه در راستای تولید در تلاش هستند.

دکتر آل هاشم در این دیدار گفت: این مراسم با استقبال  پر شور عشایر منطقه و نیز حضور مسئولین ارشد استانی جهت بررسی میدانی مشکلات معیشتی، اجتماعی و اقتصادی عشایر و نیز رفع مانده نواقص زیربنائی عشایر تشکیل و دیدار چهره به چهره مسئولین با عشایر، افزایش امید و رضایتمندی عشایر را در پی دارد.