رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: ۱۳۹۹-۰۳-۰۳

حضور هنرمندان عکاس کشوری و استانی در مناطق عشایری شهرستان اهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان، هر ساله با فرا رسیدن فصل تابستان و کوچ بهاره عشایر ارسباران طبق سالهای قبل عکاسان کشوری برای ثبت زیباییها و سختی های زندگی عشایری به مناطق عشایری اسباران سفر می کنند.

امسال نیز این سفر با همکاری اداره امور عشایر اهر و با حضور ۲۰ هنرمند عکاس از مناطق مختلف کشور از جمله دکترکمال‌الدین شاهرخ مسئول بسیج هنرمندان کشور، ابراهیم علیپور جهانگرد، جمعی از عکاسان کشور، عکاسان کانون بسیج هنرمندان استان و عکاسان خبری و هنری شهرستان اهر با مهندس مهدی ایمانی کارشناس اداره امور عشایر اهر و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر در ییلاق قوچ‌گولی در میان عشایر طایفه آتمیانلو شکل گرفت. عکاسان حاظر در این سفر در منطقه ییلاقی مورد استقبال بزرگان و ریش سفیدان عشایر منطقه قرار گرفتند.

لازم به توضیح است که عشایر طایفه آتمیانلو مردمانی خونگرم و سخت کوش هستند که از اواخر خرداد ماه از قشلاق "بالی قشلاق" اهر کوچ خود را آغاز و به ارتفاعات جنوب شهرستان اهر در دامنه کوه "گچی قران" و "ییلاق قوچ‌گولی" اتراق نموده و اواخر شهریور ماه به قشلاق خود باز می گردند. اغلب شغل این طایفه دامداری و دامپروری می‌باشد.

رده ادارات تابعه