رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: ۱۳۹۸-۱۲-۰۳

شورای عشایری شهرستان کلیبر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان،همانند سنوات گذشته مراسم ییلاقی بنا به دعوت اداره امور عشایر شهرستان کلیبر در نقطه ییلاقی سیچانلو در اوبای آقای بلال نجف زاده یکی از عشایر زحمتکش ایل قره داغ برگزار شد.

این مراسم با حضور نماینده  شهرستان های کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل امور عشایر استان، فرماندار شهرستان کلیبر ، مسئولین عضو شورای عشایری و سران و معتمدین عشایر ایل قره داغ شهرستان های کلیبر و خداآفرین ، شهرستان تشکیل یافت. برنامه های مختلف فرهنگی نظیر شعر خوانی، اجرای موسیقی سنتی، تجلیل ازخانواده های معزز شهدا، بازیهای بومی و محلی و سنجش رایگان فشار خون توسط اورژانس ۱۱۵ از اهم برنامه ها بود.

 دکتر آل هاشم مدیرکل امور عشایر استان ضمن خیر مقدم گویی به برخی از اقدامات ارزشمندی که در جامعه عشایری صورت می پذیرد اشاره نمود و توجه به یافته های علمی و تحقیقاتی در حوزه دامداری و کشاورزی و ترویج آن را در بین عشایر ضروری دانست. در ادامه یکی از اهداف نشست، مربوط به بررسی مسائل و مشکلات مرتبط به جوامع عشایری بود که در ابتدا توسط نماینده عشایر بیان شد. سپس نماینده شهرستان جناب آقای اله قلی زاده نسبت به مسائل مطرح شده و همچنین سایر اقداماتی که در مجلس شورای اسلامی در قبال جامعه عشایری صورت می پذیرد اشاره کرد وگفت:  امسال در برنامه و بودجه و لوایح بررسی شده در مجلس ۱۷ بار کلمه عشایر در کنار با کلمه روستا به قوانین اضافه شده است که این نشان دهنده عزم مجلس و دولت در ارائه خدمات و پیگیری مسائل مرتبط با جامعه عشایری می‌باشد. ایشان در بیانات خود به نیازها و خواسته‌های فعلی عشایر اشاره نمود و بیان کرد که نیازهای فعلی عشایر با ۲۰سال پیش کاملا متفاوت است و باید برنامه ریزی لازم برای رفع آنها صورت پذیرد. همچنین اله قلی زاده جهت رفع مشکلات مطرح توسط عشایر راهکارها و پیشنهادات لازم را ارائه نمود که مقرر گردید طی جلسات با مسئولین ارشد استانی اقدامات لازم صورت پذیرد.

 اجرای بازیهای بومی و محلی نظیر طناب کشی، هفت سنگ و چوب کشی همچنین اجرای موسیقی سنتی عاشیق از سایر برنامه مفرح بود.

در پایان جلسه شورای عشایری در محل اوبای نجف زاده و در داخل آلاچیق عشایری تشکیل و مسائل و موارد مصوب شده بررسی و پیشنهادات توسط اعضای شورای عشایری ارائه گردید و در پایان توسط فرماندار شهرستان جمع بندی گردید.

رده ادارات تابعه