رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: ۱۳۹۸-۰۳-۲۸

پنجمین همایش ملی روز روستا و عشایر

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان،به نقل از خبرگزاری ایسنا، پنجمین همایش ملی روز روستا و عشایر با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ، استاندار تهران و سرپرست وزارت کار و رفاه برگزار شد.

معاون اول رئیس جمهور در پنجمین همایش ملی روز روستا و عشایر در تهران گفت: ما باید کاری بکنیم که این روستایی و عشایر توانمند بشوند. توانمندسازی روستائیان و عشایر جزو دستورالعملهای جدی ماست. به این معنا که مراکز آموزش فنی و حرفه ای متناسب با زیرساختهایی که در مناطق مختلف هست،به روستائیان و عشایر مهارت بیاموزند. این مراکز ایجاد شوند و مهارت به آنها یاد بدهد. کسی که مهارت بیاموزد و وام با بهره های مناسب در اختیارش گذاشته شود تبدیل به کارآفرین شده و کار ایجاد خواهد کرد. حتی کارآفرینهایی که در شهرها هستند می توانند به روستاها و مناطق عشایری بروند و کار ایجاد بکنند.

مهندس قندالی،رئیس سازمان امور عشایر ایران در پنجمین همایش ملی روز روستا و عشایر در تهران گفت: کار خوبی که در حوزه تولیدات عشایری انجام شده است طرح زنجیره تولید گوشت قرمز است که اعتباراتش از محل صندوق توسعه ملی با عاملیت بانک کشاورزی است که ظرف سه سال گذشته ۲ میلیون و صد هزار راس دام در این زنجیره قرار گرفته اند. این طرح موجب شد فقط در صرفه جویی مصرف علوفه با روش علمی، حدود ۱۵۱ هزار تن کاهش مصرف علوفه را برای ۲ میلیون راس دام داشته باشیم که باعث شد این دامها از مرتع جدا شده و به نوعی توجه شد به تعادل بین دام و مرتع.