رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: ۱۳۹۹-۰۶-۲۹

افتتاح ایل راه عشایری داغلو مقدم – قره قیه(ارس تا نهند)و آسفالت معابر کانون جمعیتی عشایری سلین

روابط عمومی اداره کل امور عشایر آذربایجان شرقی:

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان،همزمان با هفته دولت ایلراه عشایری و آسفالت معابر شهرک سئلین افتتاح گردید. همچنین چندین پروژه عمرانی توسط ارگان های مختلف در قشلاقات شهرستان آماده سازی و افتتاح گردید.    

ارائه خدمات به عشایر کوچنده و همچنین حمایت از اسکان عشایر داوطلب از اهداف مهم سازمانی اداره کل امور عشایر استان می باشد که در شهرستان های عشایر نشین از طریق ادارات امور عشایر و تشکل های عشایری اقدامات مهمی در این راستا انجام می دهد. احیای ایلراه داغلومقدم – قره قیه(ارس تا نهند) یکی از اهداف مهم اداره امورعشایر شهرستان کلیبرمی باشد که امسال با برنامه ریزی مناسب و همچنین همکاری فرمانداری این شهرستان به طول ۲۳ کیلومتر با اعتبار ۱۴۰ میلیون تومان انجام ودر هفته دولت افتتاح گردید. از ایلراه فوق بیش از ۱۳۰۰ خانوار عشایری بالغ بر ۵۳۰۰ نفر جمعیت و ۲۰۰هزار احشام سبک وسنگین کوچ می نمایند.

همچنین در هفته دولت آسفالت معابر کانون جمعیتی عشایری سئلین(شهرک سئلین) با همکاری اداره امور عشایری و بنیاد مسکن با اعتبار ۱۸۰ میلیون تومان اجرا و افتتاح شد.

قابل اشاره است که در هفته دولت با پی گیری، مطالبه و تعامل با سایر دستگاه ها پروژه های مهمی در مناطق عشایری اجرا و افتتاح گردید که از آن جمله می توان به افتتاح خانه بهداشت قشلاق شاملوی بزرگ و قشلاق ساری درق، آسفالت راه قشلاق هارنا به طول ۱/۴ کیلومتر، افتتاح مسکن مددجوی در قشلاق شاملوی بزرگ و قیه باشی بزرگ، بهسازی و سنگفرش و آسفالت معابر قشلاقات دلاوران، قره داغلو و دارچین اشاره نمود.

 

رده ادارات تابعه