رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: ۱۳۹۹-۰۷-۰۱
تسهیلات

۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت به عشایر کشور پرداخت شد.

۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت به عشایر کشور پرداخت شد .

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان ‌قیمت به عشایر کشور برای تولید گوشت قرمز پرداخت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، کرمعلی قندالی در حاشیه نشست بررسی مشکلات عشایر دامغان اظهار داشت: عشایر مهم‌ترین ظرفیت برای تولید گوشت قرمز و فرآورده‌های لبنی در کشور هستند.

وی با تأکید بر لزوم رفع مشکلات این قشر بیان کرد: تأمین نقدینگی برای رونق تولید از مهم‌ترین مطالبات عشایر است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران افزود: ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل ماده ۱۲ با سود ۴ درصد و دور بازگشت ۵ ساله و ضمانت زنجیره‌ای در بین عشایر و تشکل هاي عشايري توزیع شد.

قندالي با اشاره به سایر اقدامات دولت در حوزه رونق تولیدات عشایری خاطرنشان کرد: طرح زنجیره تولید باهدف تنظیم قیمت گوشت قرمز در مناطق عشایری در حال اجرا است.

وي با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون بالغ‌بر ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای رونق تولید در حوزه عشایری کشور تخصیص‌ یافته است افزود: ۲ میلیون رأس دام نیز از سال ۹۳ تاکنون پرواربندی شده است.

قندالي با بیان اینکه قیمت تمام‌شده هر کیلو گوشت قرمز بيش از ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان است، اذعان کرد: گوشت قرمز در بازار با قیمتی ۱۶ هزار تومان به فروش می‌رسد که این آمار حاکی از این است که گرانی در نرخ دام زنده وجود ندارد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با تأکید بر اینکه فعالیت عشایر برای تأمین امنیت غذایی در کشور مؤثر است، خاطرنشان کرد: تولید سالانه ۱۹۰ هزار تن گوشت قرمز که معادل ۲۵ درصد از نیاز کشور به گوشت است بر عهده عشایر است.