رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: ۲۰۱۸-۰۶-۲۳

برگزاري جلسه شوراي عشايري شهرستان اهر

روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان: برحسب دعوت اداره امور عشاير شهرستان اهر از مسئولين ادارات و فرماندار و نماینده شهرستانهای اهر و هریس، به منظور بررسي مسائل و مشكلات جامعه عشايري در قشلاق بالدرن جلسه اي در قالب شوراي عشايري برگزار گرديد. در اين جلسه رئيس اداره امور عشايرشهرستان اهر ضمن تشكر از اعضاء حاضر در جلسه بیان نمود: جامعه عشایری زحمت‌کش،پرتلاش ودرعین حال بسیارکم‌توقع است و کمترین بارمالی را به دولت دارد وبنابه سفارش مقام معظم رهبری مصداق بارزاقتصاد مقاومتی هستند و هر چادر عشایری که درکوه ودشت دیده می‌شود یک کارگاه فعال تولیدی بوده که برای تمامی سنین اشتغال ایجاد می کند.

ایشان در ادامه فرمود اگرمیزانی برای سرانه هر ایرانی در نظربگیریم جامعه عشایری ازکمترین میزان سرانه بهره‌مند است. همچنین در این جلسه خواستار توجه جدی دستگاههای اجرایی به آئین نامه ساماندهی عشایر و تخصیص بیشتر اعتبارات از محل ماده ۱۸۰ از جانب نماینده مجلس و فرماندار شهرستان شد.

در ادامه مهندس عبداللهی نماینده شهرستانهای اهر و هریس، جامعه عشایری را به لحاظ سختی شرایط زندگی وکار، مظلوم ‌تراز جامعه روستائی بیان نمود و گفت: درحالی که بخش عمده گوشت ولبنیات کشورتوسط عشایرتولید می‌شود اما متأسفانه برخی‌ درک درستی ازجایگاه واهمیت عشایر، این قشر مولد و کم توقع ندارند.

ایشان در خاتمه ضمن اشاره به اینکه کمترین هزینه در کشور برای جامعه عشایری است،گفت: قطعاً پیگیر مشکلات قشر عشایر خواهم بود و از اینکه بتوانم گره ازمشکلات جامعه عشایری زحمت‌کش وبی توقع بازکنم افتخارمی‌کنم.

رده ادارات تابعه