رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: ۲۰۱۷-۱۱-۲۰

مدیرکل اطلاعات آذربایجان‌شرقی: آذربایجان‌شرقی به دلیل شرایط ویژه‌ هیچ مشکل امنیتی ندارد

روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان، 

رضایی ظهر امروز در جلسه اختتامیه مدیران کل امور عشایر کشور اظهار کرد: عشایر استان آذربایجان‌شرقی در سردترین و محروم‌ترین بخش کشور قرار دارند و قسمتی از اقتصاد کشور را تامین می‌کنند.

وی با اشاره به امنیت عشایر استان آذربایجان‌شرقی گفت: از لحاظ مرزی و اقتصادی، استان آدربایجان‌شرقی شرایط ویژه‌ای دارد و جزو استان‌های برتری است که هیچ مشکل امنیتی در آن وجود ندارد.

مدیرکل اطلاعت استان با تاکید به اینکه البته در زمینه عشایر نیز هیچ مشکل امنیتی وجود ندارد، گفت: عشایر در حوزه اقتصاد نقشی پررنگ داشتند به طوریکه در بعد امنیت اقتصادی، دفاعی و حفظ کیان کشور همواره کوشا بوده‌اند.

وی افزود: اگر بخواهیم مصداق و الگویی برای اقتصاد مقاومتی عنوان کنیم، باید نان عشایر را مطرح کرد که با تعریف الگویی برای خود، اقتصاد خود را مستقل از بیگانگان کرده‌اند.

رضایی با تاکید به ارگانیک بودن تولیدات عشایر و آسیب کمتر این محصولات از نظر بهداشتی در جامعه، گفت: عشایر از بعد امنیتی ثابت کردند همیشه در دفاع از کیان کشور نقش موثر داشته‌اند که این شامل استان آذربایجان‌شرقی نیز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اداره کل اطلاعات استان نیز در تامین امنیت عشایر وظایف سنگینی بر عهده دارد، افزود: هیچ‌وقت زحمات جانانه عشایر در رویدادهای بزرگ کشوری را فراموش نمی‌کنیم که پا به پای ما همراهی کردند. 

مدیرکل اطلاعات استان با تاکید به تامین  امکانات مناسب از طرف دشمن برای عشایر گفت: در رابطه با آموزش عشایر با مشکلات زیادی روبه‌رو هستیم  و البته این موضوع حالت دو وجهی هم دارد زیرا وقتی آموزش هدفمند نمی‌شود، منجر به مهاجرت عشایر به شهرها و روی آوردن به زندگی مدرن می‌شود. 

وی با اشاره به اقدامات راهبردی در امور عشایر افزود: این اقدامات نشان‌دهنده این است که می‌توان کار اساسی انجام داد.

رضایی یادآور شد: با اقداماتی از قبیل برپایی نمایشگاه در حوزه گردشگری می‌توان جذابیت فرهنگ عشایر در بین مردم را ایجاد کرد.

رضایی خاطرنشان کرد: سازمان عشایر کشور با بسترسازی اقدام به عرضه محصولات و درآمدزایی این قشر زحمت‌کش کند.

مدیرکل اطلاعات استان با تاکید به اینکه اگر جایی حس کردید کمکی از ناحیه ما به عشایر می‌تواند، انجام گیرد یا طرح موضوعی محرمانه در این رابطه وجود دارد که به بالادست باید انتقال یابد، به سازمان انتقال دهید، افزود: وزارت اطلاعات و در زیر مجموعه آن تمام اداره کل اطلاعات در راستای کمک به شما آماده همکاری است و اگر جایی نیاز باشد ما دستتان را خواهیم گرفت و هر وقت فکر می‌کنید به ما لازم است در خدمت شما خواهیم بود.

وی افزود: اداره کل اطلاعات استان آذربایجان‌شرقی رابطه بسیار خوب با اداره عشایر در راستای خدمت‌رسانی به عشایر دارد.