رفتن به محتوای اصلی
تاریخ بروز رسانی: ۱۳۹۷-۰۹-۲۶

بازديد خبرنگاران تبريزى از نمايشگاه توانمندى هاى روستايى و عشايرى كشور

استقبال از غرفه هاى استان آذربايجان شرقى بي نظير است

خبرنگاران تبريز امروز در نمايشگاه توانمندى هاى روستايى و عشايرى تهران حضور يافته و با استقبال بي نظير بازديدكنندگان از غرفه هاى استان آذربايجان شرقى مواجه شدند.

 خبرنگاران تبريزى از صبح امروز در سومين نمايشگاه توانمندى هاى روستايى و عشايرى تهران حضور يافته اند. اين بازديد كه به همت استاندارى آذربايجان شرقى درحال برگزارى است، شامل بازديد خبرنگاران از غرفه هاى استان هاى مختلف كشور و به ويژه غرفه هاى شهرستان هاى آذربايجان شرقى مى باشد.
در غرفه هاى مختلف استان آذربايجان شرقى علاوه بر اينكه توانمندى هاى شهرستان ها و روستاهاى مختلف در عرصه خوراك و پوشاك ارائه مى گردد، آيين ها و سنت هايى از جمله  بازى هاى محلى هم براى حضار به صورت زنده اجرا مى شود.
‏تقى كرمى؛ مديركل امور روستايى استاندارى آذربايجان شرقى در جمع خبرنگاران از حضور غرفه هاى ٢١ شهرستان در اين نمايشگاه؛ دو غرفه نوآورى و نيز يك غرفه كه به صورت خانه هاى روستاى تاريخى كندوان ساخته شده است سخن گفت.
او همچنين از استقبال بينظير بازديدكنندگان از غرفه هاى مختلف آذربايجان شرقى نيز خبر داد و آيين هاى اجرايى اهالى آذربايجان را از پرمخاطب ترين برنامه هاى زنده كل نمايشگاه معرفى كرد.
همچنين در اين تور خبرنگارى، سيدمحمدحسن آل هاشم؛ مديركل امور عشايرى آذربايجان شرقى با خبرنگاران ديدار و گفتگو كرد.
او از توانمندى هاى اهالى عشاير آذربايجان شرقى سخن گفت و محصولات و زندگى عشايرى را از جمله داشته هاى ارزشمند براى استقبال از گردشگران رويداد تبريز ٢٠١٨ عنوان كرد.
آل هاشم همچنين زندگى مردم عشايرى را به صورت كامل براى خبرنگاران تشريح كرد از سهولت زندگى آن ها در سال هاى اخير خبر داد.
آنچه در بازدید از این نمایشگاه بیش از هر چیز به ذهن خطور می‌کرد پتانسیل بالای مناطق روستایی از یک طرف و تلاش درخور توجه دست اندرکاران حوزه روستایی از جمله اداره کل امور روستایی استانداری آذربایجان شرقی بود .
حضور و بازديد اهالى رسانه و خبرنگاران در چنين نمايشگاهى كه به دور از محدوده استان آذربايجان شرقى برگزار مى شود؛ از موضوعاتى است كه به صورت ابتكارى مورد تاكيد استاندار آذربايجان شرقى قرار گرفته و اجرا مى شود و ادامه خواهد داشت.